by Hanna Sieja-Skrzypulec

Tutaj znajdziesz informacje o prowadzonych przeze mnie warsztatach, na które jeszcze można się zapisać.

Warsztaty Twórczego Pisania w Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice

To miała być Wakacyjna Szkoła Pisania, ale kursanci nie odpuszczali i narodził się z tego Klub Twórczego Pisania działający przy filii Biblioteki w Raciborowicach. Każde ze spotkań przynosiło nowe zaskoczenia i zachwyty.

Działaliśmy prężnie przez okrągły rok. Początkowo w zupełnie kobiecym składzie 4 kursantki i ja, docelowo grupa rozrosła się do 6 osób.

Każde ze spotkań zaczynam od treningu twórczości, który pozwala rozbuchać naszą kreatywność i zacząć pisanie na wyższych obrotach.

Tematyka, którą poruszaliśmy w trakcie warsztatów:

  • Proces twórczy
  • Tworzenie planu i streszczenia opowieści
  • Tworzenie struktury
  • Tworzenie autentycznych postaci
  • Odkrywanie celu i motywacji bohaterów
  • Ćwiczenia stylistyczne
  • Tworzenie opisów
  • Organizacja pracy

Przeprowadziliśmy również eksperyment wspólnego tworzenia planu powieści. Podczas trzech godzin intensywnej sesji (sic!) napisaliśmy plan zdarzeń zaskakującej historii z wątkiem kryminalnym, na podstawie którego powstały świetne sceny i dialogi.

Obecnie robimy sobie wakacyjną przerwę. Jeżeli mieszkasz gdzieś na północy Krakowa i chciałabyś dołączyć w przyszłości do Klubu, wejdź do zakładki kontakt i napisz do mnie wiadomość.


Jestem tą szczęściarą, która uczestniczy w warsztatach twórczego pisania pod okiem Hani. Co tydzień na nowo zachwycam się pasją i profesjonalizmem naszej trenerki i tym, jak z niezwykłą cierpliwością i zrozumieniem prowadzi nas przez pierwsze próby pisarskie.

— Iwona

Hania pokazała nam zasady, które są ważne w trakcie pisania. Po tych zajęciach wiele zagadnień nabrało nowego znaczenia. Nawet czytanie nie jest takie jak dawniej. Teraz czytamy i analizujemy tekst, bohaterów. Wykonaliśmy też pracę w głębi siebie i dokonaliśmy niezłych odkryć z tym związanych. Przede wszystkim bardzo się zaprzyjaźniliśmy. […] Wiele nauczyliśmy się od siebie. Wszystkim bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas […] Największe podziękowania oczywiście dla Hani, za wiedzę którą nam przekazałaś […] za atmosferę, którą stworzyłaś na zajęciach i jeszcze za wiele innych spraw.

— Grażyna


Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności Rozumiem Dowiedz się więcej